Sluneční kolektory:
Na území České republiky lze energii slunečního záření velmi dobře využít. Celková doba slunečního svitu (bez oblačnosti) je od 1400 do 1700 hodin za rok. Na plochu jednoho čtverečního metru dopadne za rok průměrně 1100 kWh energie. Z těchto čísel je vidět, že při dobré účinnosti solárního systému lze získat z poměrně malé plochy (podstatně menší, než je střecha domku) poměrně velký výkon.

Největší význam mají aktivní systémy, které získávají tepelnou energii pomocí kapalinových kolektorů. Ty lze téměř vždy instalovat na stávající budovu a využívat zejména pro ohřev užitkové vody a přitápění. Často se jimi přihřívá voda v bazénu. Tepelnou energii lze pro potřeby vytápění i dlouhodobě akumulovat v zásobnících (vodních, štěrkových aj.). Platí však, že čím delší je doba akumulace, tím je systém dražší a méně ekonomický. Solární zařízení je však vždy nutné zapojit paralelně s jiným tepelným zdrojem (plynový kotel, elektrokotel) pro případy, kdy slunce nesvítí, nebo svítí málo (oblačnost, noc).

 
   
 

Investice:
Investovat do těchto zařízení se rozhodně vyplatí - zejména z dlouhodobého pohledu. Ceny energií se neustále zvyšují a očekává se jejich přechod na evropský standard. Další výhodou je určitá nezávislost na dodávkách tepelné energie a přínos pro životní prostředí.


 
 
Výhody, které hovoří za kolektory HELIOSTAR:
 
Vysoká účinnost
V závislosti na způsobu využívání je energetický zisk kolektoru 700-1100 kWh za rok ve středoevropských klimatických podmínkách.
Vysoká životnost
Ověřená více než 20 roční praxí. Všechny komponenty dodávaných solárních zařízení mají certifikáty.
Vysoká kvalita
Potvrzená výsledky testů z renomovaných evropských zkušeben: Technikum Rappeswil ve Švýcarsku, Institut pro výzkum solární energie v Hannoveru a TÜV Bayern-Sachsen v Mnichově
Jednoduchá montáž
Variabilní pro všechny typy střech. Minimální nároky na obsluhu a údržbu.


 
   
 
Návrhy, projekt, dodávka, montáž a servis.