Drobečková navigace

Úvod > Novinky > AIRSPOT 60 - decentrální rekuperace

AIRSPOT 60 - decentrální rekuperaceDecentrální neboli pokojová rekuperace AIRSPOT 60 je určena k zajištění nepřetržité výměny vzduchu v místnostech domů, kancelářích, hotelech, kavárnách, konferenčních sálech a dalších obytných prostorách. Zařízení je vybaveno keramickým výměníkem tepla, který umožňuje přívodní čerstvý a přefiltrovaný vzduch ohřát pomocí kvalitního tepelného výměníku od odváděného vzduchu. Tím dochází ke značným úsporám tepelné energie.

Jedinečnost rekuperace AIRSPOT 60 je především v tom, že ji lze při použití jedné jednotky provětrat pouze danou místnost, ale i při použití 2 a více jednotek zajistit komfortní a řízené větrání v celém objektu. Díky vzájemné komunikaci, kdy například jedna po dobu 75 sec. bude nastavena do režimu přívod vzduchu a druhá v páru na odvod, lze docílit potřebného proudění pro výměnu zrekuperovaného vzduchu ve více místnostech stejně jako u složitých a drahých centrálních systémů. Pohodlné ovládání dvou či více i neomezeného množství jednotek ve skupině zajistí WIFI aplikace ve vašem telefonu.

KERAMICKÝ REGENERÁTOR ENERGIE

Špičkový keramický akumulátor energie s účinností regenerace až 97 % zajišťuje rekuperaci tepla odváděného vzduchu pro ohřívání proudu přiváděného vzduchu. Unikátní regenerátor má díky buněčné struktuře velkou kontaktní plochu se vzduchem a vysokou tepelnou vodivost a tepelnou akumulaci.

Keramický regenerátor je ošetřen antibakteriálním složením, které zabraňuje růstu bakterií uvnitř energetického regenerátoru. Antibakteriální vlastnosti vydrží po dobu 10 let.

VZDUCHOVÉ FILTRY

Dva integrované vzduchové filtry s celkovou mírou filtrace G3 zajišťují filtraci přiváděného a odváděného vzduchu. Filtry zabraňují vnikání prachu a hmyzu do přiváděného vzduchu a znečištění částí ventilátoru. Filtry mají také antibakteriální úpravu.

Čištění filtru se provádí vysavačem nebo propláchnutím vodou. Systém lze dovybavit filtrem F8. Při použití tohoto filtru se však sníží průtok vzduchu až na 40 m 3 /h.

REVERZIVNÍ EC-ventilátor

Reverzní axiální ventilátor s EC motorem se vyznačuje nízkou spotřebou energie a tichým provozem. Motor ventilátoru má integrovanou tepelnou ochranu proti přehřátí a kuličková ložiska pro dlouhou životnost

ÚSPORA ENERGIE

Zařízení pracuje v režimu rekuperace tepla se dvěma cykly a může ušetřit energii více než 30 % ve srovnání s normálním odtahovým ventilátorem. Účinnost rekuperace tepla je až 97 %, když vzduch poprvé vstupuje do regenerátoru tepla a tím dokáže rekuperovat energii v místnosti a snížit zatížení topného systému v zimě. V opačném efektu rekuperace chladného vzduchu pracují ventilátory v horkém letním období.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů