Drobečková navigace

Úvod > Kompletní sortiment

Kompletní sortiment


 • Rekuperace vzduchu ZEHNDER

  E-mail: info@ekopek.cz

  Tel.: +420 608 777 111

  Web: www.zehnder.cz

   

  Proč si zvolit systém řízeného větrání Zehnder. V čem je lepší než konkurence?

  Zehnder je č.1 v Evropě – největším výrobcem větracích jednotek s rekuperací tepla pro rodinné domy a byty s dlouholetou tradicí a zkušenostmi. Výroba větracích jednotek byla zahájena již v roce 1968. Zehnder zaujímá vedoucí postavení ve Švýcarsku, Holandsku, Belgii, Itálii a Rakousku, patří mezi přední 3 dodavatele v Německu, Anglii a Polsku. Pokud se rozhodujete mezi značkou Zehnder a jinou značkou systému řízeného větrání s rekuperací tepla, projděte si následující body, kterými Zehnder podle našeho názoru své konkurenty převyšuje.

  Kompletní systém

  Zehnder vyvíjí, vyrábí a dodává nejen větrací jednotky se zpětným získáváním tepla a vlhkosti, ale rovněž ucelený systém vysoce hygienických rozvodů vzduchu a designově dokonalých mřížek a ventilů. Sladěné, snadno kombinovatelné součásti systému umožňují jednoduchou, rychlou a kvalitní instalaci: prvotřídní větrací jednotky, ovládací jednotky, vysoce hygienické rozvody vzduchu, designové mřížky a ventil.

  Prvotřídní větrací jednotky s rekuperací až 95%

  Vysoká kvalita provedení podtržená certifikací “Passivhaus Institut". Rekuperace tepla Zehnder mají vysokou účinnost až 95%. Mezi další výhody patří tichý chod, bezstarostný provoz a velmi nízké provozní náklady. Jednotky jsou vybavené i protimrazovou ochranou.

  rizene-vetrani-zehnder

  Entalpický výměník pro optimalizaci vlhkosti vzduchu

  Všechny větrací jednotky Zehnder jsou volitelně k dispozici s entalpickým výměníkem tepla, který díky speciálním polymerovým membránám dokáže z odváděného vzduchu předávat do čerstvého přiváděného vzduchu nejen teplo, ale i potřebnou vlhkost a tím pasivně, bez dodatečné el.energie optimalizovat relativní vlhkost vzduchu v interiéru.

  Vysoce hygienické rozvody vzduchu

  Systém rozvodu vzduchu přivádí čerstvý vzduch do obývacího pokoje, ložnice a dětských pokojů a odvádí vzduch z místností, kde vzniká vodní pára a pachy, např. z kuchyně, koupelny a WC. Výměna vzduchu probíhá tiše a bez průvanu. Zehnder nabízí dvě varianty trubek – kulaté a patentované oválné ploché trubky, vyráběné z vysoce kvalitní nezávadné umělé hmoty HDPE – vhodné pro potraviny.

  Dokonalý vzhled ventilů a designových mřížek

  Svou širokou nabídkou designových krycích mřížek společnost Zehnder dokazuje, že řízené větrání nejen přispívá ke komfortu a energetické hospodárnosti, ale také k estetické stránce interiéru. Designové mřížky a ventily mají dokonalý tvar a diskrétní vzhled, aby dokonale splynuly s prostředím. Mnohé z nich obdržely ocenění za design.

  Poradenství, technická podpora

  Společnost Zehnder poskytuje bezplatné odborné poradenství. Její techničtí zástupci Vám mile rádi navrhnou nejvhodnější koncepci systému větrání, vypracují cenovou nabídku a doporučí vhodnou realizační firmu. Zehnder nepřetržitě buduje síť kvalitních instalatérských firem. Součástí této sítě jsou pouze firmy, které se na řízené větrání specializují a mají potřebné zkušennosti. Partneři Zehnder musí splňovat přísné podmínky kvality jak při návrhu, tak při instalaci, vyregulování systému větrání a následném záručním a pozáručním servisu.

  Zehnder – vždy na vrcholu techniky

  Švýcarská spol. Zehnder investuje vysoké částky do výzkumu a vývoje systému větrání. Díky tomu jsou výrobky Zehnder na špici v oboru. Příkladem toho je jedinečný entalpický výměník, inovativní konstrukce výměníků s polymerovými membránami s mnohonásobně delší životností bez snížení účinnosti rekuperace. Všechny větrací jednotky Zehnder mají certifikát „Passivhaus Institut“, potrubí pro rozvody vzduchu certifikát hygienického institutu a jedny z nejnižších tlakových ztrát na trhu. Díky několika patentům jsou rozvody vzduchu extrémně jednoduše instalovatelné a bez nadsázky lze říci, že patří k tomu nejlepšímu na trhu.

  zehnder-na-vrcholu-techniky

  Řízené větrání – nezbytnost u tepelně izolovaných, vzduchotěsných staveb.

  Díky energetickým rekonstrukcím a zpřísňování stavebních předpisů pro novostavby dochází k zesílené izolaci vnějších stěn, okna a dveře jsou stále vzduchotěsnější. To sice pomáhá při úsporách tepelné energie, činí však nepostradatelným systém řízeného větrání, zajišťující pravidelnou výměnu vzduchu s minimální ztrátou energie.

  Vyjádření odborníka – prof. Ing. Karla Kabeleho, CSc., vedoucího katedry TZB Stavební fakulty v Praze: „Větrání patří v současnosti k největším problémům obytných budov; máme zažitou představu, že si uživatel podle potřeby otevře okno, ale realita je jiná – pokud tak nečiní pravidelně a dostatečně, pak v těsné budově bez větrání je vzduch nekvalitní, což vede v kombinaci s nekázní ve stavebním řešení k častému výskytu obtížně odstranitelných plísní a prakticky k nevratnému znehodnocení budovy.“

  Komfortní systém větrání Zehnder se zpětným ziskem tepla je tím nejlepším řešením.

  Zajišťuje čerstvý a čistý vzduch

  Do bytu je nepřetržitě přiváděn čerstvý čistý vzduch, který podporuje pohodu, spánek, schopnost koncentrace a výkonnost. Vzduch v místnosti bez průvanu zamezuje nachlazení, víření prachu a prospívá našemu zdraví.

  Šetří až 50% nákladů na vytápění

  Teprve se systémem větrání má vzduchotěsný plášť domu smysl – a také se vyplatí. Díky zpětnému získávání až 95% tepla z odváděného vzduchu a jeho předávání přiváděnému vzduchu (rekuperaci) lze ušetřit až 50% nákladů na vytápění.

  Zamezuje vzniku plísní

  komfortni-system-vetrani-zehnder

  Automaticky je odváděn vydýchaný vzduch, pachy, CO2 a nadměrná vlhkost, vyprodukovaná dýcháním, vařením nebo sprchováním. Redukcí zvýšené vlhkosti se zamezuje tvorba plísní, vznikající při nedosteč-ném větrání.

  Chrání před prachem, pylem a hlukem

  Díky jemným filtrům větracích jednotek, které zachycují jemný prach a pyl si mohou oddechnout také alergici. Entalpické výměníky Zehnder pro zpětné získávání vlhkosti zabraňují vysou-šení vzduchu v zimním období.

  Kompaktní systém větrání pro byty

  S větrací jednotkou Zehnder ComfoAir 180 a kompaktním rozvodem vzduchu ComfoPipe Plus je možno řešit komfortní větrání s rekuperací tepla také v nových i stávajících bytech, ve kterých uživatele trápí vydýchaný vzduch a plísně. Větrací jednotka se hravě vejde do standardní kuchyňské skříňky nebo výklenku v koupelně, všechny komponenty rozvodu vzduchu do jinak „nevyužitého prostoru“ nad kuchyňskou linkou nebo do podhledu v koupelně. Plochými větracími trubkami, instalovanými do 10 cm vysokého podhledu v chodbě, je čerstvý vzduch rozváděn do obývacího pokoje, dětských pokojů a ložnice a odváděn z kuchyně, koupelny, WC a chodby.

  Prvotřídní decentrální větrací jednotka s rekuperací - bez potrubních rozvodů

  Nová decentrální jednotka Zehnder ComfoAir 70 s rekuperací tepla a vhkosti, trvale zabezpečující čerstvý čistý vzduch pro jednu místnost nebo malý byt. Instaluje se přímo na obvodovou zeď a nevyžaduje žádné potrubní rozvody. Čerstvý vzduch se nasává a vydýchaný odvádí pouze jedním otvorem ve zdi. Jednotka má vysokou kvalitu značky Zehnder, elegantní design, nízkou hlučnost (neboť ventilátory jsou umístěné ve zdi), je snadno obsluhovatelná LED displejem, umožňuje napojení druhé místnosti. Standardně je dodávána s entalpickým výměníkem, příjemně zvhčující vzduch v zimě, zabraňující vzniku kondenzátu. Můžete ji využít v novostavbě i při rekonstrukci. Kromě trvalého vyvětrání uspoříte náklady na vytápění, snížíte prašnost a zamezíte vzniku plísní ve Vašem bytě. Ruší Vás hluk v okolí a nemůžete proto v noci větrat? Zehnder ComfoAir 70 je ideální řešení pro Vás! Zdravé bydlení = snadno & kvalitně!

  Zehnder ComfoSpot 50

  comfoair70

  Nová decentrální větrací jednotka Zehnder ComfoSpot 50, kterou lze instalovat s minimální náročností i v malých bytových prostorech. Zákazníkům umožňuje využívat předností komfortního větrání. Jedná se o první decentrální větrací jednotku vybavenou entalpickým výměníkem ke zpětnému získávání nejen tepla, ale také vlhkosti. Zehnder ComfoSpot 50 představuje jedinečný inovativní produkt v této oblasti, vzhledově nenápadný, s velice tichým provozem. Zamezuje průniku hluku zvenčí do místností.

 • Světlovody

  Pokud jde o osvětlení, věříme, že přístup k dennímu světlu je lidským právem. Studie ukázaly, že lidé vystavení přirozenému světlu jsou produktivnější, pozitivnější a dosahují lepšího zdraví.

  Originální světlovodné systémy Solatube® jsou ekologickým řešením denního osvětlení všude tam, kde tradiční světlíky a okna prostě nedosáhnou.

  Světlovody Solatube® jsou neznámější značkou nejen proto, že jsme v oboru světlovodů od roku 1991, ale především proto, že používáme nejmodernější technologie na trhu.

  WEB: www.solatube.cz

   

 • Drtiče odpadků

  Co je to drtič kuchyňského odpadu?

  Je to vestavěný kuchyňský spotřebič, který je vhodnou součástí každé moderní domácnosti či hromadného stravovacího provozu. Pomocí drtiče kuchyňského odpadu se rychle a bezpečně zbavíte zbytků při přípravě jídel a odpadnou Vám tak nepříjemné a časté výpravy k popelnicím. Zbytky jídel vhazujete přímo do dřezu a nadrcený odpad je odplavován do kanalizace.

  ryba_thumb_253x126.jpg

  Během drcení je nutné používat studenou vodu, která způsobuje ztuhnutí tuků a jejich následné nabalení na ostatní nadrcené částečky, čímž se zabrání usazování mastnoty v odpadním potrubí. Studená voda současně ochlazuje motor drtiče.

  Pouze drtiče odpadků nabízejí:

  • Atraktivní přípojku k výlevce z nerezové oceli s tlumičem hluku.
  • Rychlou a snadnou instalaci s exkluzivním montážním systémem «Quick-Lock».
  • Motor bez potřeby údržby, který byl vyvinut výlučně pro drtiče odpadků.
  • Žádné rušení rádiového příjmu, na rozdíl od většiny konkurenčních drtičů.
  • Speciální údržbový klíč pro zajištění bezporuchového provozu.
  • Rychlé drcení, které udržuje průměrnou denní spotřebu vody na nízké úrovni 3,1 litru.
  • Nejlepší záruky v tomto oboru. Ohledně podrobností se obraťte na vašeho dodavatele.

  drtice-pic1_thumb_150x175.jpg

  Ve více než 50 miliónech kuchyní jsou drtiče kuchyňských odpadků IN-SINK-ERATOR (ISE) 

  Drtiče kuchyňských odpadků ISE mohou drtit:

  • zeleninu
  • ryby
  • vaječné skořápky
  • slupky a jádřince
  • kosti
  • kůru

  drtice-pic2_thumb_150x92.jpg

  Snadný úklid

  S drtičem kuchyňských odpadků ISE budete milovat přípravu jídla a následný úklid. Zbytky jídla odhazujeme přímo do výlevky místo do koše na odpadky.

  Jak drtič pracuje?

  Pustíte studenou vodu, zapnete drtič odpadků a pak odpadky jídla , vhazujete přímo do výlevky. Je to opravdu snadné. Drtič rozmělňuje a splachuje zbytky jídla do kanalizace nebo do septiku. Je to také bezpečné. Drtiče odpadků, které neobsahují žádné čepele nebo nože, patří k nejbezpečnějším spotřebičům, které můžete vlastnit.

  Udržujte svou kuchyň v čistotě

  Vaše kuchyň by měla být pro ostatní přitažlivá. Pokud však necháte v odpadkovém koši kuchyňské odpadky, ty mohou přitáhnout škodlivý hmyz a zapříčinit nepříjemný zápach. S použitím drtiče nemusíte zbytky potravin odhazovat do koše na odpadky.

  Jednoduchá a rychlá instalace

  Ať již je vaše kuchyň uspořádána tradičně nebo moderně, ať je velká či malá, máme pro vás drtič odpadků ISE. Budete překvapeni tím, jak snadná a dostupná je instalace drtiče odpadků ISE - jsou k tomu potřeba pouze čtyři rychlé instalační kroky. Je to perfektní doplněk do vaší nové kuchyně. Lze jej také snadno instalovat do prostoru pod vaší současnou kuchyňskou výlevkou.