Drobečková navigace

Úvod > Kompletní sortiment > Rekuperace vzduchu ZEHNDER

Rekuperace vzduchu ZEHNDER

E-mail: info@ekopek.cz

Tel.: +420 608 777 111

Web: www.zehnder.cz

 

Proč si zvolit systém řízeného větrání Zehnder. V čem je lepší než konkurence?

Zehnder je č.1 v Evropě – největším výrobcem větracích jednotek s rekuperací tepla pro rodinné domy a byty s dlouholetou tradicí a zkušenostmi. Výroba větracích jednotek byla zahájena již v roce 1968. Zehnder zaujímá vedoucí postavení ve Švýcarsku, Holandsku, Belgii, Itálii a Rakousku, patří mezi přední 3 dodavatele v Německu, Anglii a Polsku. Pokud se rozhodujete mezi značkou Zehnder a jinou značkou systému řízeného větrání s rekuperací tepla, projděte si následující body, kterými Zehnder podle našeho názoru své konkurenty převyšuje.

Kompletní systém

Zehnder vyvíjí, vyrábí a dodává nejen větrací jednotky se zpětným získáváním tepla a vlhkosti, ale rovněž ucelený systém vysoce hygienických rozvodů vzduchu a designově dokonalých mřížek a ventilů. Sladěné, snadno kombinovatelné součásti systému umožňují jednoduchou, rychlou a kvalitní instalaci: prvotřídní větrací jednotky, ovládací jednotky, vysoce hygienické rozvody vzduchu, designové mřížky a ventil.

Prvotřídní větrací jednotky s rekuperací až 95%

Vysoká kvalita provedení podtržená certifikací “Passivhaus Institut". Rekuperace tepla Zehnder mají vysokou účinnost až 95%. Mezi další výhody patří tichý chod, bezstarostný provoz a velmi nízké provozní náklady. Jednotky jsou vybavené i protimrazovou ochranou.

rizene-vetrani-zehnder

Entalpický výměník pro optimalizaci vlhkosti vzduchu

Všechny větrací jednotky Zehnder jsou volitelně k dispozici s entalpickým výměníkem tepla, který díky speciálním polymerovým membránám dokáže z odváděného vzduchu předávat do čerstvého přiváděného vzduchu nejen teplo, ale i potřebnou vlhkost a tím pasivně, bez dodatečné el.energie optimalizovat relativní vlhkost vzduchu v interiéru.

Vysoce hygienické rozvody vzduchu

Systém rozvodu vzduchu přivádí čerstvý vzduch do obývacího pokoje, ložnice a dětských pokojů a odvádí vzduch z místností, kde vzniká vodní pára a pachy, např. z kuchyně, koupelny a WC. Výměna vzduchu probíhá tiše a bez průvanu. Zehnder nabízí dvě varianty trubek – kulaté a patentované oválné ploché trubky, vyráběné z vysoce kvalitní nezávadné umělé hmoty HDPE – vhodné pro potraviny.

Dokonalý vzhled ventilů a designových mřížek

Svou širokou nabídkou designových krycích mřížek společnost Zehnder dokazuje, že řízené větrání nejen přispívá ke komfortu a energetické hospodárnosti, ale také k estetické stránce interiéru. Designové mřížky a ventily mají dokonalý tvar a diskrétní vzhled, aby dokonale splynuly s prostředím. Mnohé z nich obdržely ocenění za design.

Poradenství, technická podpora

Společnost Zehnder poskytuje bezplatné odborné poradenství. Její techničtí zástupci Vám mile rádi navrhnou nejvhodnější koncepci systému větrání, vypracují cenovou nabídku a doporučí vhodnou realizační firmu. Zehnder nepřetržitě buduje síť kvalitních instalatérských firem. Součástí této sítě jsou pouze firmy, které se na řízené větrání specializují a mají potřebné zkušennosti. Partneři Zehnder musí splňovat přísné podmínky kvality jak při návrhu, tak při instalaci, vyregulování systému větrání a následném záručním a pozáručním servisu.

Zehnder – vždy na vrcholu techniky

Švýcarská spol. Zehnder investuje vysoké částky do výzkumu a vývoje systému větrání. Díky tomu jsou výrobky Zehnder na špici v oboru. Příkladem toho je jedinečný entalpický výměník, inovativní konstrukce výměníků s polymerovými membránami s mnohonásobně delší životností bez snížení účinnosti rekuperace. Všechny větrací jednotky Zehnder mají certifikát „Passivhaus Institut“, potrubí pro rozvody vzduchu certifikát hygienického institutu a jedny z nejnižších tlakových ztrát na trhu. Díky několika patentům jsou rozvody vzduchu extrémně jednoduše instalovatelné a bez nadsázky lze říci, že patří k tomu nejlepšímu na trhu.

zehnder-na-vrcholu-techniky

Řízené větrání – nezbytnost u tepelně izolovaných, vzduchotěsných staveb.

Díky energetickým rekonstrukcím a zpřísňování stavebních předpisů pro novostavby dochází k zesílené izolaci vnějších stěn, okna a dveře jsou stále vzduchotěsnější. To sice pomáhá při úsporách tepelné energie, činí však nepostradatelným systém řízeného větrání, zajišťující pravidelnou výměnu vzduchu s minimální ztrátou energie.

Vyjádření odborníka – prof. Ing. Karla Kabeleho, CSc., vedoucího katedry TZB Stavební fakulty v Praze: „Větrání patří v současnosti k největším problémům obytných budov; máme zažitou představu, že si uživatel podle potřeby otevře okno, ale realita je jiná – pokud tak nečiní pravidelně a dostatečně, pak v těsné budově bez větrání je vzduch nekvalitní, což vede v kombinaci s nekázní ve stavebním řešení k častému výskytu obtížně odstranitelných plísní a prakticky k nevratnému znehodnocení budovy.“

Komfortní systém větrání Zehnder se zpětným ziskem tepla je tím nejlepším řešením.

Zajišťuje čerstvý a čistý vzduch

Do bytu je nepřetržitě přiváděn čerstvý čistý vzduch, který podporuje pohodu, spánek, schopnost koncentrace a výkonnost. Vzduch v místnosti bez průvanu zamezuje nachlazení, víření prachu a prospívá našemu zdraví.

Šetří až 50% nákladů na vytápění

Teprve se systémem větrání má vzduchotěsný plášť domu smysl – a také se vyplatí. Díky zpětnému získávání až 95% tepla z odváděného vzduchu a jeho předávání přiváděnému vzduchu (rekuperaci) lze ušetřit až 50% nákladů na vytápění.

Zamezuje vzniku plísní

komfortni-system-vetrani-zehnder

Automaticky je odváděn vydýchaný vzduch, pachy, CO2 a nadměrná vlhkost, vyprodukovaná dýcháním, vařením nebo sprchováním. Redukcí zvýšené vlhkosti se zamezuje tvorba plísní, vznikající při nedosteč-ném větrání.

Chrání před prachem, pylem a hlukem

Díky jemným filtrům větracích jednotek, které zachycují jemný prach a pyl si mohou oddechnout také alergici. Entalpické výměníky Zehnder pro zpětné získávání vlhkosti zabraňují vysou-šení vzduchu v zimním období.

Kompaktní systém větrání pro byty

S větrací jednotkou Zehnder ComfoAir 180 a kompaktním rozvodem vzduchu ComfoPipe Plus je možno řešit komfortní větrání s rekuperací tepla také v nových i stávajících bytech, ve kterých uživatele trápí vydýchaný vzduch a plísně. Větrací jednotka se hravě vejde do standardní kuchyňské skříňky nebo výklenku v koupelně, všechny komponenty rozvodu vzduchu do jinak „nevyužitého prostoru“ nad kuchyňskou linkou nebo do podhledu v koupelně. Plochými větracími trubkami, instalovanými do 10 cm vysokého podhledu v chodbě, je čerstvý vzduch rozváděn do obývacího pokoje, dětských pokojů a ložnice a odváděn z kuchyně, koupelny, WC a chodby.

Prvotřídní decentrální větrací jednotka s rekuperací - bez potrubních rozvodů

Nová decentrální jednotka Zehnder ComfoAir 70 s rekuperací tepla a vhkosti, trvale zabezpečující čerstvý čistý vzduch pro jednu místnost nebo malý byt. Instaluje se přímo na obvodovou zeď a nevyžaduje žádné potrubní rozvody. Čerstvý vzduch se nasává a vydýchaný odvádí pouze jedním otvorem ve zdi. Jednotka má vysokou kvalitu značky Zehnder, elegantní design, nízkou hlučnost (neboť ventilátory jsou umístěné ve zdi), je snadno obsluhovatelná LED displejem, umožňuje napojení druhé místnosti. Standardně je dodávána s entalpickým výměníkem, příjemně zvhčující vzduch v zimě, zabraňující vzniku kondenzátu. Můžete ji využít v novostavbě i při rekonstrukci. Kromě trvalého vyvětrání uspoříte náklady na vytápění, snížíte prašnost a zamezíte vzniku plísní ve Vašem bytě. Ruší Vás hluk v okolí a nemůžete proto v noci větrat? Zehnder ComfoAir 70 je ideální řešení pro Vás! Zdravé bydlení = snadno & kvalitně!

Zehnder ComfoSpot 50

comfoair70

Nová decentrální větrací jednotka Zehnder ComfoSpot 50, kterou lze instalovat s minimální náročností i v malých bytových prostorech. Zákazníkům umožňuje využívat předností komfortního větrání. Jedná se o první decentrální větrací jednotku vybavenou entalpickým výměníkem ke zpětnému získávání nejen tepla, ale také vlhkosti. Zehnder ComfoSpot 50 představuje jedinečný inovativní produkt v této oblasti, vzhledově nenápadný, s velice tichým provozem. Zamezuje průniku hluku zvenčí do místností.